Masaż leczniczy kręgosłupa Warszawa i okolice z dojazdem 7 dni w tygodniu

Masaż leczniczy

Masaż Leczniczy pobudza przemianę materii oraz krążenie, jest formą fizycznego działania na ludzki organizm przy pomocy bodźców mechanicznych przede wszystkim pod postacią ucisku na tkanki.

Mechanizm jak działa masaż leczniczy:

  • wytwarzane jest ciepło poprzez dotyk
  • zwiększa przepływ krwi i chłonki
  • mięśnie i naczynia ulegają rozluźnieniu
  • następuje przyspieszone usuwanie produktów przemiany materii.

Głównym celem takiego masażu jest leczenie zaburzeń sprawności masowanego. Masaż taki ma zastosowanie w profilaktyce i leczeniu chorób reumatycznych, urazów (złamania, stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, zniekształceń kończyn, bólach kręgosłupa m.in rwy kulszowej , klatki piersiowej, szyi, a także niektórych chorób układu oddechowego, krążenia, nerwowego, pokarmowego, moczowo-płciowego. Dość często masaż leczniczy jest wykonywany z użyciem dodatkowych różnych środków pomocniczych. Są to preparaty stworzone na bazie naturalnych składników lub chemiczne których zadaniem jest wspomóc efekt leczniczy.

Wpływ masażu (manualnego)na układ oddechowy :polega na pobudzeniu układu krążenia,nerwowego i hormonalnego.Masaż wpływa pozytywnie na rozszerzenie naczyń krwionośnych .Masaż grzbietu oraz klatki piersiowej z uwzględnieniem mięśni międzyżebrowych zwiększa ruchomość w odcinku piersiowym a co za tym idzie wzrasta pojemność płuc .

Ważne:

Masaże lecznicze wykonuje się tylko w seriach i tylko wtedy można oczekiwać jego leczniczego działania. Oczywiście nie będzie żadnym błędem zrobienie jednego zabiegu, ale nie może być wtedy mowy o leczeniu.

Podstawową serią masaży leczniczych jest (8- 10 zabiegów) , wykonywanych codziennie lub co dwa, trzy dni. Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od stopnia zaawansowania stanu chorobowego pacjenta. Seria takich masaży pozwala na długotrwałą poprawę stanu zdrowia pacjenta.