Masaż leczniczy kręgosłupa Warszawa i okolice z dojazdem 7 dni w tygodniu

Masaż sportowy

Masaż sportowy polecany jest w ciągu cyklu treningowego oraz przygotowania się do zawodów różnych dyscyplin m.in pływanie, treningi siłowe, piłka nożna, tenis, piłka ręczna ,bieganie,siatkówka również w okresie przygotowania się do zawodów. Intensywność oraz przebieg masażu masażysta dobiera indywidualnie w zależności od dyscypliny sportowej i etapu przygotowań do zawodów. Masaż sportowy polecamy jest dla zawodowców jak i amatorów wysiłku fizycznego.

Zapraszam serdecznie osoby zainteresowane do korzystania z masażu sportowego.

Celem masażu sportowego jest zapobieganie stanom patologicznym w organizmie sportowca powstałych na skutek dużych obciążeń występujących w sporcie.

Masaż sportowy spełnia trzy podstawowe funkcje:

Rozgrzewającą.

Regeneracyjną.

Leczniczą.

W sporcie stosuje się następujący podział masażu sportowego:

Masaż treningowy
Wykonuje się go w całym okresie treningowo startowym. Celem masażu jest podnoszenie poziomu zdolności zawodnika do pracy, zwiększenie możliwości czynnościowych jego organizmu oraz modyfikację działalności mechanizmów regulacyjnych centralnego układu nerwowego.

Masaż przed zawodami
Wykonuje się go w okresie między ostatnim masażem treningowym, a dniem startu w zawodach. Celem tego masażu jest uzyskanie przez zawodnika jak najlepszej psychofizycznej gotowości startowej. Masaż przed zawodami wykonuje się w formie masażu całościowego.

Masaż startowy
Wykonywany jest przed startem. Poprzedza rozgrzewkę. Celem tego masażu jest jak najlepsze przygotowanie aparatu ruchowego do wysiłku.

Masaż powysiłkowy
Wykonuje się go między startami i od razu po zawodach sportowych. Celem tego masażu jest przywrócenie w jak najkrótszym czasie gotowości zawodnika do podejmowania kolejnych wysiłków.

Masaż podtrzymujący
Wykonuje się go w przerwie w regularnych treningach. Wtedy gdy zawodnicy nie trenują lub znacznie zmniejszają obciążenia treningowe. Celem jego jest utrzymanie sprawności fizycznej sportowca na jak najlepszym poziomie.