Masaż leczniczy kręgosłupa Warszawa i okolice z dojazdem 7 dni w tygodniu

FAQ

Czy masaż pomaga na rwę kulszową?

Masaż w rwie kulszowej nie działa bezpośrednio na przyczynę bólu ale działa na kilka sposobów.W rwie kulszowej mięśnie mocno spinają się, co powoduje ból,i odrętwienie a z biegiem czasu sztywność stawów i przykurcze. Długotrwały przykurcz mięśni prowadzi do postania bolesnych zgrubień w mięśniach. Masaż ma za zadanie  rozluźnienie mięśni, przez co zmniejsza ból, zapobiega powstaniu przykurczów.

W ostrym stadium rwy kulszowej trzeba najpierw opanować zapalenie w kręgosłupie, dopiero potem masaż może przynieść oczekiwane efekty. Jeżeli będzie się masować przy silnym stanie zapalnym efekty terapii samym masażem mogą być krótkie. Dopiero kiedy zapalenie będzie wygaszone masaż może przynieść trwałe efekty w terapii pacjenta.

Natomiast przy przewlekłej rwie kulszowej masaż jest jak najbardziej zalecany

Terapeuta manualny jak i masażysta może stosować masaż obok innych technik leczenia rwy, ale nie każdy masażysta jest terapeutą manualnym,chyroterapeutą,chiropraktykiem . Terapeuta manualny obok masażu na rwę kulszową stosuje ćwiczenia oraz terapię manualną. Połączenie tych metod jest skuteczniejsze od samego masażu.

Czy istnieje możliwość pogorszenie po masażu – Rwa Kulszowa?

Czasem masaż nasila objawy rwy kulszowej.

Masaż był odpowiednio przeprowadzony a pogorszenie jest jedynie przejściowe i trwa kilka dni, po których następuje poprawa. Tak dzieje się przy bardziej agresywnych metodach leczenia, jak terapia powięziona W takiej terapii pewne pogorszenie objawów jest normalne i nie należy się tym przejmować.

Inny rodzaj masażu niż specjalistyczny masaż dla rwy kulszowej

Często stosowane są masaże klasyczne. Mogą zmniejszyć ból. Są one często wykonywane, chociaż nie są to specjalistyczne masaże na rwę kulszową, jednak stosowane przez doświadczonego masażystę mogą pomóc w terapii rwy kulszowej

Istnieje wiele technik masażu kręgosłupa lędźwiowego oraz mięśni, które w różny sposób działają na organizm człowieka. Znalezienie dobrego terapeuty manualnego lub masażysty, który wie jak masować rwę kulszową jest w tym przypadku bardzo ważne.Jego doświadczeni e i dobierane metody są kluczem do efektu końcowego w leczeniu rwy kulszowej u pacjenta.

Jak przygotować się do masażu?

Najlepiej bezpośrednio przed masażem nie spożywać ciężkostrawnych posiłków ( przynajmniej 1 godzinę ). Wygospodarować sobie trochę czasu przed, jak i po masażu aby organizm spokojnie miał czas na powrót do równowagi.

.